Ланцюги

 


    ЛАНЦЮГИ 

    Ланцюгом називається виріб, що складається з рухливо з'єднаних ланок однакового розміру і характеристик в єдину конструкцію. Виготовлення ланцюгів виробляється на верстатах методом обрізки металевого прута і загину вироби, при необхідності в місцях стику роблять нагрівання у вигляді зварних робіт методом контактного зварювання. Ланцюги зварні обробляють контактного стикового зварюванням методом оплавлення, із застосуванням легкого присадочного матеріалу - припою.

    Матеріали виготовлення ланцюгів і їх застосування

    Стали - висока міцність або нормальна міцність. Найпопулярніші ланцюга масового виробництва і споживання з хорошим співвідношенням ціна-якість.

    Вуглецевих сталей - нечутливість до термічних перепадів температури.

    Легованих сталей - висока механічна і хімічна міцність виробу. Ланцюги для вантажопідйомних робіт і пристосувань виготовляються з легованих сталей.

    Міді - відмінні окислювальні властивості (санітарно-гігієнічні властивості). Вузьке застосування. Як правило в місцях, де є потреба до стійкості щодо кислот та інших хімічних складів.

    Латуні (сплав міді з цинком від 20 ... 55%) - декоративні використання (колір золота)

    Бронзи (сплав міді з алюміній, олово, кремній) - декоративні використання

    Нікелю - корозійна стійкість (слабка схильна силам тертя, як складова частина вироби)

    Алюмінію - легкість, декоративне використання

    Магнієвих сплавів - екологічність

    Кевлар - легкість, міцність, корозійна стійкість

    Пластмаси (поліпропілен) - стійкістю до кислот, лугів, розчинів солей та іншим неорганічним агресивних середовищ. Але практично не мають міцності, щодо ланцюгів з металу.

    Примітка

    Найпопулярніші і частовстречается ланцюга - це ланцюга, зі сталі Ст2 і Ст3 і стали 10 дрібнозернистої сталі з мінімальним наявністю стали і має опір при розтягуванні - 370 ... 450 Мпа.

    Покриття ланцюгів

    Фарбування і обробка ланцюгів покриттями різної міцності з різними складами проводиться виходячи з поставлених завдань перед обладнанням і виробом. Найчастіше типи обробки ланцюгів всілякими покриттями виробляють, захищаючи вироби від корозії, окислення, оплавлення, а також в середовищі підвищених температур або вологості.

    Механічна обробка галтованіем (полірування) ланцюгів проводиться не тільки для найкращого виду ланцюга і додання блиску, але і для придбання ланцюга більш гладкої поверхні, що дозволяє бути більш довговічною і додає ланцюга більш кращою механічною рухливості.

    Гальванічне електрогальванічних покриття цинком ланцюгів виробляють для кращої корозійної стійкості ланцюга в несприятливих умовах. Метод оцинкування ланцюга виключає потрапляння кисню в глиб металу під шар оцинкування, що практично виключає корозію металу.

    Фарбування ланцюгів емалями, масляними, алкідними або акриловими матеріалами робиться для роботи ланцюгів в несприятливих середовищах, де присутній вологе середовище і перепади температур. Морські ланцюга найчастіше забарвлюють епоксидними фарбами що зраджує їм відмінні властивості для роботи в несприятливому середовищі експлуатації - морська вода.

    Класифікація (види) Ланцюгов за призначеням 

    Ланцюги вантажопідіймальні (ланцюга вантажні) - для підйому і утримання вантажу, установки в вантажопідйомні механізми.

Вантажні ланцюги мають високу міцність на розрив, часто виготовляються з легованих сталей і високолегований сталей. Легована сталь в складі ланцюга служить для зменшення ваги ланцюга і збільшення її експлуатаційних властивостей. Ланцюги для вантажопідйомних механізмів відмінно справляються з такелажними роботами: Підйом і переміщення вантажів, кріплення вантажів при їх транспортуванні. Іноді вантажні ланцюга використовують у господарській діяльності, рідше застосовують як сегменти механічних пристроїв.

    ВАНТАЖНІ ЛАНЦЮГИ

    Переваги вантажопідйомних (вантажних) ланцюгів :

    - висока міцність і велика гнучкість - відмінне властивості для тягових механізмів;

    - відмінна стійкість до зношування - вантажні ланцюга відмінно протистоять впливу навколишнього робочого середовища (низькі і високі температури), а також механічних пошкоджень (зіткненням з гострими крайками та іншими

    - безпеку в роботі з ланцюгами - ланцюгові підйомні механізми не деформують вантажі і знижують ймовірність пошкодження рук робітника, як можуть деформувати канатні механізми;

    - тривалий термін експлуатації ланцюга - при правильній експлуатації і дотримання правил підйому вантажу ланцюгом довговічність експлуатації ланцюга значно збільшуються в порівнянні з іншими виробами;

    - простота і зручність роботи - ланцюги відмінно справляються з будь-якими способами стропування, кантування вантажу, що дозволяє застосовувати ланцюги абсолютно будь-яких сферах діяльності, в яких необхідна робота по переміщенню вантажу;

    - зберігання та транспортування ланцюгів - спрощуються за рахунок гнучкості ланцюга, а мобільність перетворюється в основну властивість по перевага ланцюгів;

- відмінна цінова політика - за рахунок простоти виготовлення ланцюгів, вартість за метр ланцюга набагато дешевше інших механізмів.

    Тягові та приводні ланцюги для передачі руху

    Ланцюг для приводу - гнучке міцне виріб з передачі руху (механічної енергії), виробляє передачу енергію методом зацепа, володіє змінним і передавальним числом. Приводні ланцюги діляться на втулкові приводні ланцюги, роликові ланцюги, зубчасті приводні ланцюги і фасонні приводні ланцюги (ласоннозвенная ланцюг).

    Ланцюги з передачі руху мають ряд переваг:

    - передача енергії обертання на відстань до 10 метрів - дає можливість передавати енергію за допомогою приводних ланцюгів на необхідну відстань;

    - передача руху кількох механізмів (зірки, вали) - багатофункціональність використання ланцюга;

    - достатня навантаження на вали і зірки - для роботи на кількох ділянках;

    - високий коефіцієнт корисної дії до 99% - це виключає втрати дорогої енергії;

    - великий коефіцієнт передачі енергії - 1000 кВт потужності, що забезпечує роботу в різних галузях і призначеннях виробництва;

    - швидкості руху - 40 м / c. - робота при високих темпах і навантаженнях;

    - передавальна сила - 10 Н / 1м. - відмінна здатність ланцюга до перевантажити.

    - температурний режим роботи ланцюга - 300 С º

    - довговічність роботи ланцюга.

    Види і застосування тягових ланцюгів

    Ланцюги тягові пластинчасті втулкові - мають вигляд зовнішньої і внутрішньої платівкою з отворами всередині яких знаходяться ролики для найкращого ковзання ланцюга по зацепу зірки. Пластинчасті вантажні ланцюги застосовуються в вантажно-навантажувальних роботах, в переміщенні і кантуванні вантажів, під різними кутами горизонтальній площині транспортують машинами.

    Ланцюги тягові пластинчасті застосовуються в водоочисних спорудах, обладнанні для цукрового виробництва, в області дорожнього будівництва дорожньої техніки, в приводі конвеєрів. Ланцюги тягових механізмів застосовуватися як механізм передачі енергії, суднобудівної галузі, в області машинобудуванні; в металургійній галузі, деревообробної промисловості, целюлозно-паперовому виробництві.

    Ланцюги тягові пластинчасті роликові - мають вид з'єднання парних пластинок з отворами всередині яких знаходиться втулка ковзання поліпшує зацеп і ковзання ланцюга.

    Ланцюги тягові пластинчасті каткові - мають гладкі катки ковзання де пластини з отворами прикріплені з обох отворів катка одягненого на вісь.

    Ланцюги тягові пластинчасті каткові з ребордамі на ковзанках - мають будову гладких котків з одного боку катка розташована полку, катки ковзання мають більший діаметр щодо пластини, а пластини з отворами кріпляться по обидва боки катка, за коштами кріплення на вісь.

    СТАНДАРТИ ВИГОТОВЛЕННЯ ЛАНЦЮГОВ - ГОСТ / ТУ / EN / ISO


    Структура умовного позначення ланцюгів ГОСТ

    Тип №1


    Тип №2


    Структура позначення ланцюгів, стандарт ланцюгів ЕN

    ГОСТ EN 818-3-2011 - Ланцюги, сталеві виготовлені методом гнуття прутка, отримуючи в процесі виробництва круглі і короткі ланки, застосовуються ланцюги для підйому вантажів, діапазон кроку ланцюга до номінальної товщини, є рівним діапазоном 3: 1. Ланцюги вантажопідіймальні сталеві, нормальної точності застосовні в виготовленні стропальних виробів, а також ланцюги розраховані на експлуатацію в вантажопідйомних областях зі спеціальними механізмами. Ланцюги даного ГОСТу 818-3-2011 відносяться до ланцюгів безпечного застосування, і застосовуються в області вантажопідйомної техніки з різними механізмами зацепа і строповкой вантажу, встановлений клас міцності ланцюгів, як клас міцності 4. Прутки даних ланцюгів виробляються зі сталі повторно нагрітої до високої температури, метою нагріву є можливість зняти з металу потенційне напруження в кристалічній решітці, ланцюги розраховані на вантажопідйомні пристосування різної специфікації. Ідентичний стандарт якості ланцюга - EN 818-1: 1996, а також EN 818-3: одна тисяча дев'ятсот дев'яносто дев'ять + А1: 2008.

    ГОСТ EN 818-4-2011 - Ланцюги сталеві виготовлені з круглих коротких ланок методом гнуття прутка, застосовуються дані ланцюга в області підйому і переміщення вантажу. Діапазон точності ланцюгів встановлений стандартом госта - нормальний. Призначення даних ланцюгів - виготовлення і робота в стропальних ланцюгових виробах різноманітного призначення для підняття та утримання вантажу. Клас міцності даних ланцюгів відповідає максимального результату й маркується як - стандарт ланцюгів 8. Вимоги ГОСТ EN 818-4-2011 у даних ланцюгів з співвідношенням - номінальний крок до номінальної товщини, рівний 3: 1. Застосовуються ланцюга EN 818-4-2011 в якості частини підйомного механізму в вантажних механізмах при виготовленні виробів як талі, також вантажопідйомні властивості ланцюга можуть застосовуватися в інших схожих за механічними властивостями і завданням підйомних механізмах. ГОСТ ланцюгів EN 818-4-2011 ідентичний - EN 818-4: 1996.

    ГОСТ EN 818-2-2011 - Ланцюги сталеві з круглих коротких ланок застосовуються для підйому і переміщення вантажу. Ланцюги даного стандарту - це ланцюги нормальної точності для стропальних виробів і підйомів вантажів різної конфігурації. Ланцюги з коротких круглих ланок виготовлені за допомогою електрозварювання на закінченнях загнутих прутків. Дані ланцюга відповідають вимогам ланцюга класу міцності - стандарт ланцюгів 8. Номінальна товщина ланки ланцюга коливається в діапазоні величин - від 4 до 45 мм. Ідентичний стандарт якості - EN 818-2: одна тисяча дев'ятсот дев'яносто шість.

    ГОСТ EN 818-5-2011 - Ланцюги виготовлені зі сталі круглих коротких ланок прутків, розраховані на підйом вантажів в вантажопідйомних виробах, застосовуються з декількома джгутами в конструкції: одним, двома, трьома і чотирма - змонтованого і зварного типу. Стропальні ланцюга короткіхкруглих ланок мають клас міцності - стандарт ланцюга 4. Примітка: ланцюги можуть складатися як з коротких так і довгих ланок. Ідентичний стандарту - EN 818-5: 1999.

    ГОСТ EN 818-1-2011 - Ланцюги сталеві з круглих коротких ланок для підйому вантажів з співвідношенням номінального кроку до номінальної товщини, рівним 3: 1. Дані ланцюга - це ланцюга нормальної точності, із застосуванням в області підняття вантажу, в таких виробах як стропи і ланцюги для підняття вантажу, також можлива експлуатація з талями, і іншими підйомними механізмами. Даний стандарт ідентичний стандарту - EN 818-1: 1996.

Зараз

вигідно/популярно

Зручна оплата

Приймаємо оплати будь-яким зручним для Вас способом: Б.н з ПДВ, переклад на ка...

докладніше

Швидка доставка

Доставка осуществяется усіма автоперевізниками України: CAT, Ін-Тайм, Нова Пошта, а так само...

докладніше

Наші гарантії

Оскільки вся продукція Каргосет ТОВ є сертифікованою, гарантія на всі товари становить відповідно...

докладніше