Канати натуральні

      

      Канати з натуральних волокон

    Канати натуральні - це сукупна назва гнучких і довгих виробів, одержуваних методом кручення і плетіння пасом, виготовлених з матеріалів натурального походження. Сучасні канати і троси органічного або синтетичного походження виготовляються на спеціальному плетільних обладнанні і відрізняються один від одного по товщині, кількості пасом, способу і напрямку їх сукання між собою. Але найголовніша відмінність - це матеріал, з якого вони виготовлені.

    Залежно від походження сировини, що використовується для виробництва канатно-мотузкових виробів, канати з натуральних волокон діляться на рослинні - з органічних волокон, і синтетичні - з синтетичних.

  Канати раслинні (органічні)

    Органічні (рослинні) канати - вироби, отримані шляхом переробки природної сировини - стебел і листя різних рослин. Рослини, з яких видобувають волокно для плетіння органічних канатів вирощуються навіть в сільському господарстві на території України: льон, технічні коноплі. Так само є і більш екзотичні рослини з яких добувається органічні волокна для плетіння канатів - Американська Агава або джут, що ростуть в Індії та Бангладеш. Для виготовлення канатів відбираються найміцніші і довгі рослинні волокна, які вимочуються, обробляються за спеціальною технологією і висушуються, після чого з них звиваються нитки і пасма майбутніх виробів: мотузок, канатів, шнурів.

    Походження сировини для виробництва рослинних канатів визначає їх характеристики і експлуатаційні властивості, а також сфери застосування. Вони не такі міцні і зносостійкі, як полімерні або синтетичні аналоги, але мають певні переваги, завдяки яким троси з органічних матеріалів все ще не витіснені з ринку штучними.

    Всі канати рослинного походження - це екологічно чистий продукт, на 100% натуральний і безпечний для здоров'я людини. Вони добре переносять вплив ультрафіолету і теплової радіації, не електризується і не накопичують електричний заряд. До недоліків органічних канатів відносяться: підвищена гігроскопічність, схильність до гниття, зниження міцності при намоканні.

    Різновиди органічних канатів:

  • Лляні канати - виробляють з лляної пряжі. Вони характеризуються хорошою міцністю, високим коефіцієнтом тертя і малим розтягуванням при навантаженнях. Для продовження терміну служби при використанні на відкритому повітрі часто просочуються маслом, що запобігає гниття волокон.
  • Джутові канати - відрізняються підвищеною міцністю і красивим зовнішнім виглядом. Дизайнери часто рекомендують купити джутовий канат для оздоблення інтер'єру, а будівельники - для закладення межвенцових швів при спорудженні будинків або бань з оциліндрованих колод.
  • Бавовняні канати- це самий м'який, ніжний і приємний на дотик вид канатно-тросової продукції, для виготовлення якої використовуються текстильні волокна. Вони застосовуються у виробництві спортінвентаря і для оформлення приміщень.
  • Сизалеві канати- кручені вироби з листя агави, завдяки міцності і довговічності, використовуються у виробництві декоративних меблів і для виготовлення товарів для домашніх тварин (когтеточек).

    Для канатно-мотузкової продукції органічного про сходження характерна велика різноманітність відтінків (світло-сірий, жовтий, золотистий, бежевий і ін.), Тому вони часто використовуються як елемент оформлення інтер'єру. Природні матеріали не отруюють повітря шкідливими токсичними речовинами - їх можна використовувати всередині приміщень, що з успіхом і роблять дизайнери-оформлювачі по всьому світу.

    Канати синтетичні

  Синтетичні канати виготовляються з сучасних полімерних матеріалів, що відрізняються від натуральних аналогів поліпшеними характеристиками і збільшеним терміном служби. Матеріалом для синтетичних канатів служать мононити полімерних матеріалів: поліпропілену, поліаміду та інших. У порівнянні з рослинними канатами поліамідні канати відрізняються високою міцністю, і навіть при експлуатації в умовах підвищеної вологості, вони не схильні до гниття. Дуже важливими якостями таких канатів є висока еластичність і здатність витримувати різкі перепади навантажень, а також стійкість до впливу хімічно агресивних речовин. Вони показують відмінні експлуатаційні якості в досить широкому діапазоні температур (від -40 ° С до 60 ° С), що значно розширює сферу їх використання.

    Матеріалом для синтетичних канатів служать мононити полімерних матеріалів: поліпропілену, поліаміду та інших штучних-створених волокон. У порівнянні з рослинними канатами поліамідні канати відрізняються високою міцністю, і навіть при експлуатації в умовах підвищеної вологості, вони не схильні до гниття. Дуже важливими якостями таких канатів є висока еластичність і здатність витримувати різкі перепади навантажень, а також стійкість до впливу хімічно агресивних речовин. Вони показують відмінні експлуатаційні якості в досить широкому діапазоні температур (від -40 ° С до 60 ° С), що значно розширює сферу їх використання.

    Різновиди синтетичних канатів:

  • Поліамідні (капронові) канати - це найбільш поширений вид тросів в судноплавстві, будівництві, рибальської промисловості і сільському господарстві. Вони виготовляються з светостабілізірованного поліаміду - матеріалу, стійкого до гниття і дії лугів, що володіє високою стійкістю до зносу і витримує багаторазові изгибающие навантаження. Капронові канати відрізняються пружністю і здатністю витримувати різкі ривки. Недоліками вважаються: підвищена електрізуемость і значне подовження при навантаженнях (до 20-25%).
  • Поліпропіленові, швартові канати - мають більш високу, ніж поліамідні вироби, хімічну стійкість. Вони не бояться ні лугів, ні кислот, ні органічних розчинників. Поліпропіленові канати абсолютно не вбирають вологу і не змінюють своїх характеристик при експлуатації у водному середовищі, тому з них виготовляють швартові кінці й такелаж суден морського і річкового флоту. Недоліками є низька стійкість до ультрафіолетового випромінювання і невисока теплостійкість (температура плавлення поліпропілену складає всього 165 ºС)

    Канати із синтетичних матеріалів вибирають споживачі, яким потрібні:

    - підвищена міцність; 
    - стійкість виробів до гниття і впливу агресивних речовин; 
    - незначна зміна характеристик при намоканні в порівнянні з рослинними канатами.

    Купити канати (мотузки) або шнури з органічного або синтетичного волокна зі складу магазину «CARGOSET» за низькими цінами можна оформивши замовлення онлайн.

    Дізнатися вартість (ціну) або характеристики натуральних канатів - зателефонуйте менеджерам за телефонами з розділу " контакт ".

Зараз

вигідно/популярно

Зручна оплата

Приймаємо оплати будь-яким зручним для Вас способом: Б.н з ПДВ, переклад на ка...

докладніше

Швидка доставка

Доставка осуществяется усіма автоперевізниками України: CAT, Ін-Тайм, Нова Пошта, а так само...

докладніше

Наші гарантії

Оскільки вся продукція Каргосет ТОВ є сертифікованою, гарантія на всі товари становить відповідно...

докладніше